Compact and Lightweight Self Ordering Kiosk with NFC Payment and 180° Rotation Screen for Versatile Use
Product Details:
| Place of Origin: | Guangdong, China |
| Brand Name: | SUIE |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 1 |
|---|---|
| Price: | $528-599 |
|
Detail Information |
|||
| Resolution: | 1920X1080 | CPU Options: | Intel Core I3, Intel Core I5, RK3568 Quad Core, Intel Core I7 |
|---|---|---|---|
| Material: | Metal Case, Toughened Glass Panel | Mounting Type: | Desk Mount |
| Operating System: | Linux, Android, Windows | RAM Options: | 2GB DDR3, 4GB DDR3, 8GB DDR3 |
| Screen Type: | LED | LCD Size: | 15.6" |
| Brightness: | 280 NITS | Touch Screen: | True Flat, Capacitive Multi-touch |
| USB Ports: | 2 X USB 2.0 Type A, 2 X USB 3.0 Type A | LAN Port: | RJ-45,10/100/1000Mbps Giga Ethernet |
| Speaker Power: | 2 X 5W (8Ω) Internal Speaker | Power Consumption: | 120Watts, +12V DC 10A Max |
| Operating Temperature: | 0ºC ~ 40ºC | ||
| Highlight: | Compact and Lightweight Self Ordering Kiosk,NFC Payment Self Service Kiosk,180° Rotation Screen POS Kiosk |
||
Product Description
Compact and Lightweight Self Service Ordering Kiosk with NFC Payment
Clients can easily place orders using this versatile kiosk system with integrated NFC payment capabilities.
Product Overview
Discover the power of versatility with our K8 Mini Kiosk POS system—compact, adaptable, screen rotatable and ready to revolutionize your retail experience.
- 15.6" P-CAP capacitive touch screen
- 180° rotation screen to seamlessly switch between self-order and POS registers
- Vertical and horizontal screen rotation to meet different needs
- 0-40° screen angle adjustment for optimal viewing experience
- EFT POS terminal extension for payment options
- Friendly maintenance approach to improve customer experience comprehensively
Technical Specifications
| System | |
|---|---|
| OS | Windows 10 / Android 11 |
| CPU | Intel® J1900, 2M Cache, 2.0 GHz Intel® J6412, 2M Cache, 2.0 GHz Intel® Core™ i3-1115G4, 3M Cache, 2.40 GHz RK3568 Cortex A17 Quad core 2.0 GHz |
| System Memory | Windows: 1 x DDR4, SO-DIMM, 4GB (Max. 16GB) Android: DDR4, 4GB, on board |
| Storage | Windows: 128GB; Android: 32GB |
| LCD Touch Panel | |
| LCD Size | 15.6" Portrait Orientation IPS LCD |
| Brightness | 280 NITS |
| Resolution | 1920*1080; 16:9 |
| Touch Screen | True Flat, Capacitive Multi-touch |
| I/O Port (outside) | |
| USB | 2 x USB 2.0 Type A, 2 x USB 3.0 Type A |
| Serial Port | 2 x RS232 (5V/12V) |
| LAN | RJ-45, 10/100/1000Mbps Giga Ethernet |
| HDMI | Additional HDMI INPUT output up to 1920*1200@60HZ |
| Audio port | 1 x Line-out; 1 x Mic-In |
| Speaker | |
| HD Audio | 2 x 5W (8Ω) Internal Speaker |
| Power | |
| Power cable | 120Watts, Voltage: +12V DC 10A Max |
| Modular Functions | |
| Scanner | Bar/2D Code small window |
| Printer | 58/80mm thermal printer, embedded Printing width: 72mm Cut method: Partial cut Print speed: 170 mm/s (max) Paper feed method: Easy loading Paper roll diameter (max): 80 mm Epson OPOS driver |
| POS terminal holder | Compatible version |
| WiFi | IEEE802.11b/g/n 2.4G |
| Environmental | |
| Operating Condition | 0ºC ~ 40ºC, 10% ~ 90% RH, non-condensing |
| Storage Condition | -20ºC ~ 60ºC, 10% ~ 90% RH, non-condensing |
| After Sales Service | |
| Warranty | 1 Year warranty (RMA service, remote maintenance and video manual) |
Packaging & Delivery
| Package Material | Customized Neutral Hardened Carton, goods wrapped by high quality polyfoam |
| Package Dimension | 15.6" kiosk desktop: 77*50*40cm, 12kg GW |
To better ensure the safety of your goods, professional, environmentally friendly, convenient and efficient packaging services will be provided.
Company Profile
Frequently Asked Questions
Want to Know more details about this product








