32 Inch Self Service Touch Screen Kiosk With A5 Printer and Barcode Scanner
Product Details:
| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | Shareme |
| Certification: | CE,ROHS |
| Model Number: | SHM-VD32G |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 1 |
|---|---|
| Price: | 2000$ |
| Packaging Details: | Cardboard boxes |
| Delivery Time: | 5-8 days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 10000 |
|
Detail Information |
|||
| Highlight: | 32 Inch Digital Display Touch Screen Kiosk,Self Service Digital Display Touch Screen Kiosk |
||
|---|---|---|---|
Product Description
32 Inch Self Service Digital Display Touch Screen Kiosk With A5 Printer
This 32-inch self-service touch screen kiosk combines a powerful computing system with versatile functionality including barcode scanning and A5 printing capabilities. Designed for high-traffic environments, it offers robust construction and comprehensive connectivity options.
Core Specifications
| Processor | Intel G530 2.4GHz CPU |
| Memory | DDRII 1G EMS memory |
| Storage | 250G Hard Drive |
| Motherboard | Intel GH61 mainboard |
| Operating Systems | Windows 2000/XP/Vista/7, RedHat Linux/Fedora Core |
| Power Supply | AC110V-240V, 50H-60HZ |
| Network | RJ45 connector with internal network connection |
Multimedia System
Integrated amplifier, stereo loudspeaker, magnetic-proof design, network card, sound card, and integrated display card.
Optional Accessories
- Barcode reader
- Non-contact IC/ID card reader
- Credit card reader
- Coin/Bill acceptor
- 16bit/64bits Metal Keyboard with trackball
- WIFI, GPRS, 4G Modem
- Web Camera
- Thermal/Laser printer with bluetooth connection
Construction & Design
Steel cabinet with metallic paint or plastic-spray finish, 1.5-2.0MM steel construction. Features moisture-proof, anti-rust, anti-acid, and anti-dust properties. Custom color painting available free of charge.
Physical Specifications
| Dimensions | 1.40-1.60m (customizable by model) |
| Packing | Foam, export carton, wooden case |
| Working Environment | Temperature: 0°C to +40°C, Relative Humidity: 10%-90% |
Software & Support
Includes touchscreen driver system and trial version of Windows XP or Windows 7. Backed by one-year warranty for comprehensive support.
Application Fields
Bank
Super Market
Shopping Mall
Exhibition Hall
Subway
Airport
Stadiums
Real Estate Property
Museums
Convention Centers
Ticket Agencies
HR Market
Lottery Centers
Want to Know more details about this product




