Waterproof 17 Inch Touch Screen Monitor All-in-One PC with Anti-Shock Vibration and High Brightness Display
Product Details:
| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | Shareme |
| Certification: | CE,ROHS |
| Model Number: | SHM-BGGK17 |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 1 |
|---|---|
| Price: | 500$ |
| Packaging Details: | Cardboard boxes |
| Delivery Time: | 5-8 days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 10000 |
|
Detail Information |
|||
| Aspect Ratio: | 16:9 | Brightness: | 250cd/m2 |
|---|---|---|---|
| Color Temperature: | 6500K | Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Input Voltage: | AC 110-240V | Interface: | HDMI/VGA/USB |
| Mounting: | Wall/Desktop | OSD Language: | English/Chinese/French/German/Italian/Spanish/Japanese |
| Power Supply: | DC 12V | Resolution: | 1280*1024 |
| Response Time: | 5ms | Screen Size: | 13-27 Inch |
| Screen Type: | Touch Screen | Speaker: | 2 X 3W |
| Highlight: | Waterproof 17 Inch Touch Screen Monitor,17 Inch Touch Screen Monitor Anti Shock,17 Inch Touch Screen Panel Anti Vibration |
||
Product Description
Waterproof 17-Inch Touch Screen Monitor Panel All-in-One PC with Anti-Shock Vibration
Professional 17-inch waterproof all-in-one computer featuring anti-shock and vibration resistance. Designed for demanding industrial environments with high-brightness display and multiple connectivity options.
Display Specifications
| Panel Type | IPS LCD Screen |
| Panel Size | 17 inch |
| Native Resolution | 1280 × 1024 |
| Brightness | 350 ~ 1000 cd/m² |
| Surface Treatment | Anti-glare (optional) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| View Angle | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) |
Touch Panel Features
| Touchscreen Type | Capacitive / Resistive touch |
| Touch Interface | USB |
Connectivity & Ports
| VGA | 1 × VGA |
| USB | 4 × USB |
| HDMI | 1 × HDMI |
| DVI | 1 × DVI (optional) |
| COM | 2 × COM |
OSD & System Compatibility
| OSD Controls | Brightness, contrast ratio, auto adjustment, H/V position, language select, etc. |
| Supported OS | Windows XP, Windows 7/8/10, Linux, Mac OS X, Android, Raspberry Pi, etc. |
Power Specifications
| External Power Supply | AC 100 - 240V |
| Working Voltage | DC 12V / 24V (optional) |
| Power Consumption | ≤ 60W |
Operating Environment
| Temperature Range | Operating: -10°C to 50°C | Storage: -20°C to 60°C |
| Relative Humidity | Operating: 10% to 90% | Storage: 5% to 90% |
Packing & Accessories
| Packing Details | 1 piece per box, 2 pieces per carton |
| Included Accessories | Power adapter, VGA cable, HDMI cable, DVI cable, USB touch cable, Stand (optional) |
About Shareme
Shareme is renowned for professional product functions, high quality, and cost-effective solutions. With over 10 years of professional R&D experience, we have accumulated extensive expertise and established a strong reputation in the industry.
Shareme has become a recognized brand with applications spanning photography, industrial generation, railway traffic, and various industrial sectors. Our market reach extends across Europe, America, Southeast Asia, and more than 50 countries worldwide.
Want to Know more details about this product




