43-inch Interactive Touch Screen Table with Capacitive Touch and 1920x1080 Resolution Smart Coffee Table
Product Details:
| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | Shareme |
| Certification: | CE,ROHS |
| Model Number: | SHM-TA43C |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 1 |
|---|---|
| Price: | 1000$ |
| Packaging Details: | Cardboard boxes |
| Delivery Time: | 18-20days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 6000 |
|
Detail Information |
|||
| Audio: | 2x10W | Brightness: | 500cd/m2 |
|---|---|---|---|
| CPU: | Quad Core | Connectivity: | WiFi/Bluetooth/USB |
| Contrast Ratio: | 3000:1 | Display Resolution: | 1920x1080 |
| OS: | Android/Windows | Power Supply: | 110-240V |
| RAM: | 2GB | Response Time: | 8ms |
| Size: | 42-inch | Storage: | 32GB |
| Touch Technology: | Capacitive Touch | Viewing Angle: | 178° |
| Weight: | 43kg | ||
| Highlight: | 43 Inch Interactive Touch Screen Table,TFT Interactive Touch Screen Table,TFT Touch Screen Smart Coffee Table |
||
Product Description
43 inch Interactive Touch Screen Table TFT Touch Screen Smart Coffee Table
Advanced 43-inch touch screen gaming coffee desk and dining room smart table featuring high-performance display and responsive capacitive touch technology.
Display Specifications
| Feature | Specification |
|---|---|
| Display Screen | 43" TFT Panel with LED backlight |
| Resolution | 1920×1080 |
| Brightness | 350cd/m² |
| Response Time | Less than 5ms |
| Contrast | 3000:1 |
| View Angle | 178° left and right, up and down |
| Lifetime | Over 60,000 hours |
Capacitive Touch Technology
| Feature | Specification |
|---|---|
| Touch Type | Capacitive touch, G+G |
| Touch Points | 10 points |
| Glass Cover | Tempered glass cover |
| Response Time | Less than 5ms |
| Resolution | 32767 × 32767 |
| Position Accuracy | ±1.5mm |
| Communication | USB 2.0 |
| Lifetime | Over 80,000,000 touches |
Motherboard Performance
| Component | Specification |
|---|---|
| Windows Max | Intel® Core Dual i3 CPU, 4th Generation |
| RAM | DDR3, 4GB RAM |
| SSD | 128GB SSD (expandable) |
| Main Board | Industrial board |
| Network Port | 10/100M/1000M adaptive port |
| WiFi | Support WiFi dual band 2.4G/5.2G |
| Operating System | Windows 11 trial version; Linux OS |
Frequently Asked Questions
Q: How does your factory do regarding quality control?
A: Quality is our priority. VETO people always attach great importance to quality controlling from the very beginning to the very end. We focus on every detail. Our factory has gained ISO9001, ISO14001, CE, and RoHS certifications.
Q: What is your after-sale service?
A: We offer 100% guarantee on our products.
Q: When will you make the delivery?
A: We can make the delivery within 3-15 working days according to the size and quantities of your order.
Want to Know more details about this product





